Radość z jazdy na rowerze w otoczeniu przyrody

Radość z jazdy na rowerze w otoczeniu przyrody

Jeśli chcesz pozbyć się stresu w swoim życiu i cieszyć się życiem towarzyskim, to jazda na rowerze w otoczeniu przyrody może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Nie tylko będziesz zdrowszy i sprawniejszy, ale także szczęśliwszy.

Poprawia przepływ krwi i tlenu do mózgu

Możesz być zaskoczony, że jazda na rowerze w naturalnym otoczeniu może poprawić przepływ krwi i tlenu do mózgu. Pomaga również zwiększyć produkcję substancji chemicznych poprawiających samopoczucie, takich jak serotonina. W rzeczywistości możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że korzyści płynące z jazdy na rowerze na świeżym powietrzu mogą być głębsze niż w przypadku jazdy na rowerze stacjonarnym.

Na przykład, ostatnie badanie przeprowadzone na Tajwanie wykazało, że ćwiczenia fizyczne zwiększyły poziom BDNF, substancji uważanej za promującą tworzenie nowych neuronów i zapobiegającą chorobom neurologicznym. Chociaż może to nie być jedyna substancja odpowiedzialna za promowanie zdolności poznawczych, to z pewnością jest jedną z najważniejszych.

W podobnym duchu, ostatnie badanie z Japonii wykazało, że pedałowanie na rowerze przez zaledwie 15 minut znacznie zmniejszyło kortyzol, hormon stresu. Biorąc pod uwagę, że mózg wymaga 15 procent wydajności serca, jest to duża sprawa.

Oprócz redukcji stresu, wartki jogging lub przejażdżka rowerowa w parku dostarczy Ci również witaminy D, której Twój organizm potrzebuje do optymalnego funkcjonowania. Jest to szczególnie ważne w chłodniejszym klimacie, gdzie napływ światła dziennego może być wielką korzyścią dla ospałego umysłu. Chociaż jazda na rowerze może nie być tak przyjemna jak skakanie na rollercoasterze, korzyści są warte wysiłku. Warto zapisać się na grupową przejażdżkę w swojej okolicy lub spędzić dzień na świeżym powietrzu. Prawdopodobnie będziesz również cieszyć się doświadczeniem wyjścia na zewnątrz i o, a może nawet doświadczyć trochę spokoju po drodze.

Pedałowanie w naturalnym otoczeniu może być bardziej stymulujące niż standardowa jazda na rowerze w pomieszczeniu, a korzyści są jeszcze bardziej zauważalne, gdy się spieszysz.

Ucisza małpi umysł

Jeśli masz wrażenie, że twój małpi umysł cię kontroluje, jest kilka sposobów, by go powstrzymać. Możesz zacząć od obserwowania małpiego umysłu, jak wiruje wokół twoich myśli i uczuć. Możesz też spróbować kilku technik medytacyjnych.

Najskuteczniejszym sposobem na wyciszenie małpiego umysłu jest regularne praktykowanie medytacji. Dobrym pomysłem jest robienie tego przez kilka minut każdego dnia. Nauczy Cię to wysokiej świadomości umysłu i kontrolowania go.

Możesz również spróbować recytować mantrę. Jest to pozytywne zdanie, które możesz sobie powtarzać. Możesz skupić się na słowach, dźwięku, a nawet na konkretnym słowie. To rozproszy Twój małpi umysł i pomoże Ci skupić się na jednej rzeczy.

Inną dobrą techniką do wykorzystania jest gra. Możesz to praktykować rano, zanim wstaniesz z łóżka, kiedy stoisz w kolejce w restauracji lub kiedy czekasz, aż czajnik się zagotuje.

Prowadzenie dziennika jest również doskonałym sposobem na uspokojenie swojego małpiego umysłu. Zapisywanie swoich myśli i uczuć pozwala uświadomić sobie negatywne aspekty swoich myśli. Często negatywne myśli to te, które dopadają cię w dół. Możesz użyć tych uczuć jako punkt wyjścia do puszczenia ich.

Jeśli jesteś nowy w mindfulness, pomocne może okazać się rozpoczęcie od odczuć związanych z oddychaniem. Gdy poczujesz się z tym komfortowo, możesz przejść do innych ćwiczeń. Może to obejmować obserwowanie swoich myśli, a następnie pozwalanie im odejść.

Wreszcie, świetnym sposobem na uciszenie swojego małpiego umysłu jest gra. Gra w piątkę wymaga, abyś obserwował i zauważył pięć rzeczy, które są w twoim otoczeniu. Możesz wstrzymać pociąg myśli lub w pełni doświadczyć każdej z pięciu rzeczy, które zauważyłeś.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane