Gra mentalna w tenisie

Gra mentalna w tenisie

Gra mentalna w tenisie może być ważnym czynnikiem sukcesu, zwłaszcza jeśli jesteś graczem, który chce się poprawić. Kluczem jest, aby dowiedzieć się, co można zrobić, aby pomóc umysł dostać się w odpowiedniej ramce umysłu przed rozpoczęciem meczu. Pomoże ci to być bardziej skupionym graczem i zmniejszy stres, którego możesz doświadczyć podczas meczu.

Skup się na procesie, a nie na wynikach

Jeśli chodzi o grę w tenisa, będziesz chciał skupić się na procesie, a nie na wynikach. Chociaż wyniki mogą być miłe, nie są one podstawą twojej gry. Skupiając się na procesie będziesz miał większe szanse na bycie najlepszą wersją siebie.

Istnieje kilka sposobów, aby to osiągnąć. Na przykład możesz spróbować uniknąć strasznego “Nie jestem wystarczająco dobry” rant, że jesteś zobowiązany do uzyskania od czasu do czasu. Zamiast tego możesz skupić się na swoich mocnych stronach i odrobinie pokory. Trener może być również doskonałym sprzymierzeńcem w tym dziale. Sekretem poprawy swojej gry jest posiadanie jasnego planu i trzymanie się go.

Najlepszym sposobem na to jest ponowne przeanalizowanie swoich celów i priorytetów. Na przykład, możesz chcieć ustalić cel, aby zagrać co najmniej jeden mecz w tygodniu, podczas gdy możesz nie być w pośpiechu, aby to zrobić. Kiedy to zrobisz, uczyń punkt gry pełnej rundy strzałów, zanim jeszcze wejdziesz na kort. Robiąc to, będziesz bardziej prawdopodobne, aby trzymać się tego. Jeśli to zrobisz, będziesz również bardziej trafny, aby odebrać kilka wskazówek i sztuczek po drodze.

Innym sposobem na ponowne skoncentrowanie się jest wzięcie strony z podręcznika profesjonalistów. Na przykład, możesz chcieć zapytać siebie, dlaczego przechodzisz przez cały ten wysiłek w pierwszej kolejności. W podobnym duchu, możesz zastanawiać się, dlaczego nie widzisz bardziej namacalnych wyników.

Redukcja stresu przed rozpoczęciem meczu

Łatwo jest nie docenić znaczenia redukcji stresu przed rozpoczęciem meczu tenisowego. Istnieją jednak sposoby radzenia sobie z fizycznym i psychicznym zmęczeniem, które może być spowodowane niepokojem i stresem.

Pierwszym krokiem do zmniejszenia stresu przed rozpoczęciem meczu tenisowego jest analiza emocjonalnych przyczyn twojego niepokoju. Identyfikując źródła swojego niepokoju, możesz zastosować krótkoterminowe i długoterminowe podejście do redukcji stresu.

Kiedy gracze są zestresowani, często podejmują błędne decyzje. Mogą przesadzić z rozgrzewką lub popełnić błąd przy uderzeniu piłki. Aby uniknąć popełniania błędów, ważne jest, aby przed rozegraniem konkurencyjnego meczu wczuć się w mentalność pewnego siebie, sprawnego gracza.

Dobrym sposobem na wejście w odpowiedni sposób jest stworzenie rutyny, której możesz się trzymać. Wpadnięcie w rytm pomoże Twojemu ciału się zrelaksować. Możesz również spróbować metody oddychania.

Jeśli czujesz się przytłoczony lub zdenerwowany, możesz odwrócić swoją uwagę muzyką, jedzeniem lub inną czynnością. Robiąc to, unikniesz martwienia się o swoje błędy i niepotrzebnego niepokoju.

Jeśli masz problemy ze skupieniem się podczas meczu, powinieneś wykonać mentalną wizualizację. Pomoże to Twojemu umysłowi skupić się na prostej sekwencji działań. Pomoże to również zrelaksować się i zaprogramować ciało na lepsze wyniki.

Jeśli martwisz się o wyniki swojego występu, możesz również spróbować restrukturyzacji poznawczej. Oznacza to zmianę swojego nawykowego sposobu myślenia. Możesz to zrobić rozpoznając negatywne myśli w swojej głowie i zastępując je bardziej pozytywnymi. Skupiając się na pozytywnych i afirmatywnych myślach, możesz zmienić swoje emocje i zwiększyć pewność siebie.

Rozkwitaj pod presją

Jeśli chcesz rozkwitać pod presją w tenisie, musisz nauczyć się radzić sobie z silnymi emocjami i korzystać ze sprawdzonych strategii gry mentalnej. Podczas gdy wielu tenisistów uważa, że presja jest negatywna, może być ona w rzeczywistości pomocnym aspektem tego sportu.

Większość ludzi doświadcza presji podczas meczu. Na przykład, to naturalne, że denerwujesz się, gdy musisz wystąpić przed dużą publicznością. Jednak nie jest dobre dla twojego zdrowia psychicznego, aby być nadmiernie zestresowanym lub przytłoczonym przez myśl o wyniku. To samo dotyczy wyznaczania celów. Musisz wyznaczyć cele procesowe, które pomogą Ci skupić się na teraźniejszości.

Innym sposobem na to, by czuć się twardym psychicznie, jest przyjmowanie swoich wyzwań. Obejmuje to proszenie o trudniejsze wyzwania, obejmowanie wyzwań związanych z treningiem i dostosowywanie się do różnych warunków.

Ta strategia działa jeszcze lepiej, jeśli masz wspierające środowisko. Na przykład, dołączenie do organizacji społecznej lub bycie częścią zespołu może pomóc Ci zbudować wsparcie społeczne. Ponadto pozytywna osobowość może przyczynić się do twojego poczucia równowagi, perspektywy i zdolności adaptacyjnych.

Aby osiągnąć sukces pod presją, musisz również rozwijać swoje umiejętności fizyczne. Większość elitarnych sportowców ma doskonałe zdolności techniczne. Kiedy są na korcie, spędzają godziny na doskonaleniu swoich technik. Nie zawsze jednak są w stanie pokonać swój stan psychiczny.

Aby odnieść sukces pod presją, musisz zrozumieć jej źródło. Może być ono zewnętrzne, lub narzucone przez samego siebie. Źródłem może być kombinacja predyspozycji genetycznych i wpływów zewnętrznych.

Rozproszenia podczas meczu

Rozproszenia podczas meczu tenisowego mogą być trudne do pokonania. Istnieją jednak kroki, które możesz podjąć, aby uniknąć utraty koncentracji. Pierwszym z nich jest sporządzenie listy najważniejszych czynników rozpraszających. Następnie możesz ćwiczyć ignorowanie ich w swoich meczach treningowych. Dzięki temu nauczysz się szybko koncentrować, gdy się pojawią.

Kolejną wskazówką jest bycie świadomym swojego otoczenia. Możesz być rozproszony przez hałasy lub krytyków na boisku. Aby tego uniknąć, najlepiej jest trzymać telefon w trybie cichym podczas swoich meczów.

Należy również starać się unikać rozmów podczas meczów. Nie należy wydawać niepotrzebnych dźwięków, a za takie postępowanie można stracić punkty.

Możesz również poprawić swoje skupienie poprzez zastosowanie strategii “The Three R’s”. Polega ona na celowym oddychaniu, przebywaniu w teraźniejszości i oczyszczaniu umysłu. Intencjonalne oddychanie jest wolniejszą formą oddychania niż oddychanie automatyczne. Potrzeba dwóch lub trzech sekund, abyś wykonał miarowy wdech i wydech.

Ponadto powinieneś mieć cele długoterminowe i cele krótkoterminowe. Dzięki nim będziesz mógł przygotować się na niespodziewane wydarzenia podczas meczów.

Podczas ćwiczeń możesz również spróbować odtworzyć sytuacje rozpraszające. Wtedy, gdy one wystąpią, możesz ponownie skupić się na swoim planie gry. Jest to świetna technika poprawiająca Twoje wyniki w tenisie.

Rozwijając swoją grę, staniesz się lepszy w unikaniu i ponownym skupianiu się na rozproszeniu uwagi. Aby to zrobić, możesz użyć specjalnych zwrotów lub słów, które pomogą Ci pozostać w teraźniejszości.

Roberto’s ‘Laws of Tennis Toughness’

Jeśli jesteś zapalonym fanatykiem tenisa, na pewno przynajmniej raz natknąłeś się na wspomnianego kolesia. Roberto Saad nie tylko ma za sobą bogatą karierę, ale jest również prezesem Marco Island YMCA i ma łaskę oddać się grze, którą kocha. Poza tym, że jest zapalonym fanboyem, ma kilka całkiem solidnych pomysłów i umiejętność wprowadzania ich w życie. Na przykład, starał się poznać zawiłości wyczerpujących meczów i był znany z tego, że potrafi rzucić się w wir walki. Jak na zwykłego śmiertelnika, to nie jest zła rzecz.

Nie wspominając o tym, że jest też świetnym skrybą i miłym facetem. Poza tym to bona fide człowiek renesansu, który grał w największych i najlepszych turniejach na ziemi, od starego WTA po współczesną erę ATP.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane